• Turkhane Logo

Fethullah Gülen’in avukatlarından Meclisteki 4 partiye çağrı

ABD’den Hizmet Hareketi lideri Fethullah Gülen’in iadesini isteyen AKP, CHP, MHP ve İP’e, Gülen’in avukatları çağrıda bulundu: “Biz de darbe olayının araştırılmasını istiyoruz!”

15:12 10 Ağustos 2019 Cumartesi
Fethullah Gülen’in avukatlarından Meclisteki 4 partiye çağrı
ABD’den Hizmet Hareketi lideri Fethullah Gülen’in iadesini isteyen AKP, CHP, MHP ve İP’e, Gülen’in avukatları çağrıda bulundu: “Biz de darbe olayının araştırılmasını istiyoruz!”TBMM’de grubu bulunan 4 parti dün ortak bir açıklama yaparak ABD’ye çağrı yaptı. AKP, CHP, MHP ve İP, Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesini istedi. Bu açıklamanın ardından Fethullah Gülen’in avukatları bir açıklama yaptı. Açıklamada “Biz de uluslararası bir komisyon tarafından darbe olayının araştırılması, insanların kaçırılmasına, işkenceye maruz bırakılmasına, cezaevlerinde ölüme gönderilmesine son verilmesi ve adaletin yeniden tesisi için gerekli adımların atılması çağrısında bulunuyoruz” denildi.

İşte o açıklama:

  Biz de; uluslararası bir komisyon tarafından darbe olayının araştırılması, insanların kaçırılmasına, işkenceye maruz bırakılmasına, cezaevlerinde ölüme gönderilmesine son verilmesi ve adaletin yeniden tesisi için gerekli adımların atılması çağrısında bulunuyoruz. pic.twitter.com/jreK2LmBnS — F. Gülen Avukatları (@fgulenav) August 10, 2019
 

Son güncelleme: 15:12 10.08.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı