• Turkhane Logo

Esenler Otogarı’nda giriş – çıkış ücreti 80 TL’ye düştü

Esenler Otogarı tüm envanteri ile İBB’ye devredildi. İBB’nin ilk işi giriş – çıkış ücretlerini 130 TL’den 80 TL’ye düşürmek oldu. Otogar daha önce iktidara yakınlığıyla bilinen Galip Öztürk’ün AVTER şirketi tarafından yönetiliyordu.

14:56 10 Eylül 2019 Salı
Esenler Otogarı’nda giriş – çıkış ücreti 80 TL’ye düştü
Esenler Otogarı tüm envanteri ile İBB’ye devredildi. İBB’nin ilk işi giriş – çıkış ücretlerini 130 TL’den 80 TL’ye düşürmek oldu. Otogar daha önce iktidara yakınlığıyla bilinen Galip Öztürk’ün AVTER şirketi tarafından yönetiliyordu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 9 Eylül Pazartesi günü saat 17.00 itibarıyla, Esenler Otogarı’nın otobüs gişelerini Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. (AVTER) şirketinden tamamen aldı. AVTER’in sözleşmesi 5 Mayıs 2019’da bitmesine rağmen otobüs gişeleri teslim edilmemiş ve otoparkların İBB’ye bağlı İSPARK’a devrinin ardından 8 Ağustos’ta yalnızca binek araçların giriş çıkış yaptıkları bölgedeki dubalar sökmüştü.

KİRA GELİRİ BEKLENİYOR


İBB’nin otogarı devraldıktan sonra yaptığı ilk iş giriş-çıkış ücretlerini 130 TL’den 80 TL’ye düşürmesi oldu. Esenler Otogarı’nda ayrıca 168 otobüs firması yazıhanesi, yüzlerce dükkan ve ofis, 2 otel, 2 akaryakıt istasyonu bulunuyor. Edinilen bilgiye göre İBB Emlak Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde bu kısımları da devralıp kira geliri elde etmeyi planlıyor.

Son güncelleme: 14:56 10.09.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı