• Turkhane Logo

18 bin TL maaşlı Şahin konuştu

18 bin lira maaşlı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nun üyelerinden biri olan Mehmet Ali Şahin tam da Erdoğan'ın beklediği şekilde yeni parti kurma hazırlığındaki eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ı hedef aldı.

15:55 13 Ağustos 2019 Salı
18 bin TL maaşlı Şahin konuştu
18 bin lira maaşlı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nun üyelerinden biri olan Mehmet Ali Şahin tam da Erdoğan'ın beklediği şekilde yeni parti kurma hazırlığındaki eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ı hedef aldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ali Babacanın kuracağı partiye geçmesini istemediği isimler için Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulunu (CYİK) tesis etmişti. 
HEM MİLLETVEKİLİ EMEKLİLİĞİ HEM KOMİSYON ÜYELİĞİ
Ne görev süreleri ne de çalışma esasları belli olan kurul üyelerinin aylık ücreti 18 bin lira. Milletvekilliğinden 12 bin lira emekli aylığı alan isimlerin ayrıca 18 bin lira maaş alması sosyal medyada infiale sebep olmuştu. 
CYİK üyelerinden biri olan Mehmet Ali Şahin tam da Erdoğanın beklediği şekilde yeni parti kurma hazırlığındaki eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ı hedef aldı. 
Erdoğanın 18 bin lira maaş tahsis ettiği Mehmet Ali Şahin Karabükte Babacan ve Gülü hedef aldı. BABACAN PARTİ KURMASAYDI DAHA İYİ OLURDU

Şahin, “Şahsen sevdiğimiz bir arkadaşımızdır, böyle bir davranış içerisinde olmasaydı çok daha iyi olurdu.” yorumunda bulundu.
Kurban Bayramı’nı geçirdiği Karabük’te gazetecilerin sorularını cevaplandıran Şahin, yeni parti kurulması konusunda da en somut adımın Babacan tarafından atıldığını söyledi.  
“Partiden istifa etti. 1-2 basın açıklaması olmuş çalışmayı yapıyoruz diye. Böyle bir davranış içerisinde olmasaydı çok daha iyi olurdu. diyen Şahin, gerekçelerini şöyle sıraladı: Çünkü aynı kabinede görev yaptık. Şahsen sevdiğimiz genç bir arkadaşımızdır. Öyle bir çıkış yapmasından dolayı üzüntü duyuyoruz.” 
ŞAHİN: BUNLARIN TÜRKİYEDE YÖNETİME GELMELERİ MÜMKÜN DEĞİL
AKP’nin kurucularından, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da yeni parti hazırlığında olduğuna işaret eden Şahin, “Bunların Türkiyede yönetime gelmeleri mümkün değildir. Çünkü yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi iktidar olmak için yüzde 50 artı bir öngörüyor. Bunlar ne kadar oy alacak? sorusunu yöneltti. 
Şahin, Bizden biraz koparacaklarını umuyor. Peki ne yapmış olurlar? 2023’e gelmiş olalım, parti kurabilirler, belki cumhurbaşkanına aday çıkarabilirler. Yıllardır Erdoğanla yola çıkmış ve Türkiyeye hizmet etmiş olan bu arkadaşlarımız Erdoğansız bir Türkiye projesine destek vermiş olmaları üzüntümüz arttırıyor. Bir netice almaları mümkün değil.” diye konuştu. 
ABDULLAH GÜLÜ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLARAK ÇIKARABİLİRLER
Abdullah Gül’ün kurulacak yeni partilerde rolüne dair iddialara da değinen Şahin, şunları söyledi: İddia diyoruz, çünkü elimizde bir veri yok. Belki 2023te yeni kuracakları partinin adayı olarak ya da Cumhuriyet Halk Partisinin başında bulunduğu Millet İttifakı ile temasa geçerek Abdullah beyin cumhurbaşkanı aday olmasını düşünüyor olabilirler. dedi.
Şahin, Ancak köprünün altından çok sular geçti. Cumhuriyet Halk Partisi artık Abdullah Güle oynamaz. Çünkü Ekrem İmamoğlunun İstanbuldaki başarısı başka arayışlara iter Cumhuriyet Halk Partisini. Dolayısıyla bu yeni partinin Abdullah Gül’ü cumhurbaşkanı yapması ve bu hedefe ulaşması pek mümkün görünmüyor.” değerlendirmesinde bulundu. 

Son güncelleme: 15:55 13.08.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı