• Turkhane Logo

AKP’den deprem parası itirafı: Farklı ihtiyaçlara harcandı

1999 depremi sonrası getirilen deprem vergilerinin depreme hazırlık yerine ‘duble yollarda’ kullanıldığı iddia ediliyordu. AKP’li Naci Bostancı, deprem vergilerinin Hazineye aktarıldığını ve farklı ihtiyaçlar için kullanıldığını söyledi.

11:46 29 Ocak 2020 Çarşamba
AKP’den deprem parası itirafı: Farklı ihtiyaçlara harcandı
1999 depremi sonrası getirilen deprem vergilerinin depreme hazırlık yerine ‘duble yollarda’ kullanıldığı iddia ediliyordu. AKP’li Naci Bostancı, deprem vergilerinin Hazineye aktarıldığını ve farklı ihtiyaçlar için kullanıldığını söyledi.41 vatandaşın hayatını kaybettiği Elazığ depremi sonrasında sosyal medya üzerinden sorulan “Deprem vergileri nereye gitti?” sorularına AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı’dan cevap geldi. Bostancı, Hazineye aktarılan paraların ihtiyaçlara harcandığını kaydetti.

PARALAR DEPREM İÇİN KULLANILMAMIŞ


TBMM’de basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bostancı, 36 milyar dolar olduğu belirtilen deprem vergisi paralarıyla ilgili sorulara cevap verdi. Bostancı, “Bütçede paralar toplanır, ihtiyaca göre de harcanır. Dolayısıyla deprem vergileri adı altında bunlar toplanacak ve devlete gönderilecek tarzında bir düzenleme söz konusu değildir, bütçenin mantığına aykırıdır. Bütçeden haberdar olanlar bunu bilirler” dedi.

Son güncelleme: 11:46 29.01.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı