• Turkhane Logo

Diyarbakır Baro Başkanı: Savcı ATK bilgisayarlarına el koymalı

Tahir Elçi suikastinin en kritik delilinin yok edilişiyle ilgili yayınladığımız belge üzerine Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

12:59 11 Eylül 2019 Çarşamba
Diyarbakır Baro Başkanı: Savcı ATK bilgisayarlarına el koymalı
Tahir Elçi suikastinin en kritik delilinin yok edilişiyle ilgili yayınladığımız belge üzerine Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.Tahir Elçi suikastında faili ortaya çıkartabilecek en önemli kanıtın, Adli Tıp Kurumunda dosyadan çıkartıldığına ve karartıldığına ilişkin yayınladığımız belgeler üzerine Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın açıklama yaptı.

Aydın, Diyarbakır’dan başlayıp İstanbul Adli Tıp Kurumu’na uzanan örgütlü bir delil karartma sürecinin söz konusu olduğunu söyleyerek, soruşturma savcısını göreve çağırdı. İsmi geçen ve hala görev başında olan personelin açığa alınmasını isteyen Cihan Aydın, Adli Tıp Kurumu’nun bilgisayarlarına da el konulmasını istedi.


Aydın, konuyla ilgili Baro olarak açıklama yapacaklarını da duyurdu.

  Haberin içeriği doğruysa; Diyarbakır’dan başlayıp İstanbul ATK’ya uzanan örgütlü bir delil karartma süreci söz konusu. Soruşturma Savcısı hızla bu iddiaları araştırmalı, ismi geçen ve hala görev başında olan personel açığa alınmalı, ATK’nın bilgisayarlarına el konulmalıdır. https://t.co/25ZpdXRPKy — Cihan Aydın (@CihnAydin) September 11, 2019


 

Son güncelleme: 12:59 11.09.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı